Hidrolik Valf Sızdırmazlık Performansını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Hidrolik valf conta performansını etkileyen faktörler nelerdir?

Sızdırmazlık elemanındaki ana hasar nedeni çalışma sıvısındaki kirliliklerdir. Bu katışkılar, sızdırmazlık elemanları arasında valfin sızmasına neden olacak şekilde öğütülür. Bu nedenle, yabancı ülkeler, ilgili hidrolik bileşen seviyesini önermişlerdir, hidrolik valf, filtrenin uygun doğruluğu ile kullanılmalıdır. 5μM yağ pompasının sızdırmazlık elemanlarına, 3 / μM filtrenin filtre doğruluğu, ömrünün 10 kat artış ile 10 katına çıkabileceğine inanırlar.

Ancak hidrolik destek vanası, çalışma ortamı çok kötü. Kömür madenciliği yüzünde, 1000 metreden fazla boru uzunluğu, 4000'den fazla konektör krikosu, özel toz geçirmez tesislere sahip olmayan tank. Emülsiyonda, silindirde ve valf bölmesinde, daha fazla kömür, hidrolik valf karosu ve demir bırakarak bir çok yüzen kirlilik vardır. Makara ve valf yuvasına, açılma ve kapanma daha sık, yüksek sıvı akış oranı nedeniyle, conta yakında başarısız olacaktır. Uygulama, destek sisteminin hidrolik sistemindeki kirletici pisliklerin azaltılmasının çok zor olduğunu kanıtlamıştır. Emülsiyon pompa istasyonunda yüksek basınç filtresinin kullanıldığı ve her bir standın girişinde küçük bir filtrenin eklenmesi öngörülmüştür. Ama işin çabucak bloke, hidrolik vana kuruma oluşumu.

Öte yandan, hidrolik destek teknolojisinin geliştirilmesi ile. Önerilen yüksek taleplerin valf performansının ve valf ömrünün kullanımı. hidrolik valf Şu anda, valfin ömrü, test vanasından geçen emülsiyonun toplam akış hızı ve 120 mesh ve manyetik filtreli bir filtrenin koşulları altında valf açma ve kapama sürelerinin sayısı ile ölçülür. Ama aslında kapalı tip testi ve büyük arasındaki gerçek farkın gerçek sonuçları. Şimdi birçok ülke deneysel, anti-kirlilik gereksinimlerini artırdı, bazıları emülsiyon içinde uygun kömür içine, ve bazı mekanik kirlilikler ekledi.

Bu amaçla, contanın yeraltı çalışma koşullarına uygun yeni tip, anti-kirlilik ve hidrolik valf kullanma ihtiyacı.