Malzemenin Ana Parçalarının Hidrolik Valf Gövdesi

Hidrolik valf gövdesi yaygın olarak kullanılan malzeme

1. Düşük fiyat, geniş uygulama ve endüstrinin çeşitli alanlarında uygulama için gri dökme demir gri dökme vana. Hidrolik valf Genellikle, su, buhar, petrol ve gaz halinde ortam olarak kullanılırlar ve yaygın olarak kimyasal, baskı ve boyama, yağlama, tekstil ve diğer birçok endüstriyel ürünlerde demir kirliliği üzerinde çok az etkisi vardır.

-15 ~ 200 ℃ arasındaki çalışma sıcaklığına uygun, nominal basınç PN ≤ 1,6 MPa düşük basınçlı hidrolik valf gövdesi.

2. Düşük basınçlı hidrolik valf gövdesinde -15 ~ 300 ℃, nominal basınç PN ≤ 2.5MPa arasında çalışma sıcaklığı için siyah kalp yumuşak döküm. Su, deniz suyu, gaz, amonyak vb. Için uygun ortam.

3. Sfero döküm Sfero döküm bir dökme demir, bu dökme demir, topaklar veya grafit içinde gri dökme demir yerine küresel grafit. Hidrolik valf Metalin iç yapısındaki bu değişim, normal gri dökme demirden daha fazla mekanik olmasını sağlar ve diğer özelliklere zarar vermez. Bu nedenle, hidrolik valf gövdesinin sfero döküm imalatının, gri dökme demir hidrolik valf gövdesi basıncı ile yapılanlardan daha yüksek olması, daha yüksektir. -30 ~ 350 ℃ arasındaki çalışma sıcaklığına uygun, düşük basınçlı hidrolik valf gövdesindeki nominal basınç PN ≤ 4.0MPa.

Su, deniz suyu, buhar, hava, gaz, yağ vb. Için uygun ortam.

4. Karbon çeliği (WCA, WCB, WCC) orijinal olarak dökme demir vanaların ve bronz vanaların kapasitesinin ötesinde üretim ihtiyaçlarını karşılamak için dökme çelik üretimi için geliştirilmiştir. Ancak, karbon çelik vana, Hidrolik valf ve termal genleşme, güçlü yük tarafından üretilen darbe yükü ve boru hattı deformasyon stresi iyi performans nedeniyle, genellikle dökme demir vana ve bronz hidrolik valf gövdesi dahil olmak üzere, genişleme kullanımı, böylece Çalışma şartları.

Yüksek basınçlı hidrolik valf gövdesinde çalışma sıcaklığı -29 ~ 425 ℃ arasında uygulanabilir. ASTM A105'in yerini almak için yaygın olarak kullanılan -40 ~ 400 temperature arasındaki sıcaklık için 16Mn, Hidrolik valf 30Mn. Doymuş buhar ve aşırı ısıtılmış buhar için uygulanabilir ortam. Yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklıkta yağ, sıvılaştırılmış gaz, basınçlı hava, su, doğal gaz vb.