Hidrolik Vana Gövdesi Yaygın Olarak Kullanılan Malzeme

Hidrolik valf gövdesi yaygın olarak kullanılan malzeme

1. Gri dökme demir

Düşük fiyat, geniş uygulama ve endüstrinin çeşitli alanlarında uygulama için gri dökme demir kapak. Genellikle su, buhar, petrol ve gaz halinde bir ortam olarak kullanılırlar ve kimya, baskı ve boyama, yağlama, tekstil ve diğer birçok endüstriyel ürünlerde demir kirliliği üzerinde çok az etkisi olan ya da hiç etkisi olmayan yaygın olarak kullanılırlar.

-15 ~ 200 ℃ arasındaki çalışma sıcaklığına uygun, nominal basınç PN ≤ 1,6 MPa düşük basınçlı hidrolik valf gövdesi.

2. Siyah kalp dövülebilir dökme demir

-15 ~ 300 between arasındaki çalışma sıcaklığına uygun, düşük basınçlı hidrolik valf gövdesindeki nominal basınç PN ≤ 2.5MPa. Su, deniz suyu, gaz, amonyak vb. Için uygun ortam.

3. sfero döküm

Sfero döküm, döküm grafitindeki gri dökme demirin yerini almak için bir tür dökme demir, bu dökme demir, topaklar veya küresel grafittir. Metalin iç yapısındaki bu değişim onu normal gri dökme demirden daha fazla mekanik hale getirir ve diğer özelliklere zarar vermez. Bu nedenle, sfero dökümden imal edilen hidrolik valf gövdesi, gri dökme demirden yapılmış hidrolik valf gövdesinden daha fazla basınçtır. -30 ~ 350 ℃ arasındaki çalışma sıcaklığına uygun, düşük basınçlı hidrolik valf gövdesindeki nominal basınç PN ≤ 4.0MPa.

Su, deniz suyu, buhar, hava, gaz, yağ vb. Için uygun ortam.

4. karbon çelik

(WCA, WCB, WCC) orijinal olarak dökme demir vanaların ve bronz vanaların kapasitesinin ötesinde üretim ihtiyaçlarını karşılamak için dökme çelik üretimi için geliştirilmiştir. Bununla birlikte, karbon çelik valfın genel performansının iyi olması ve ısıl genleşme, güçlü yük ile oluşan darbe yükü ve boru hattı deformasyon stresi sayesinde, genellikle dökme demir vanası ve bronz hidrolik valf gövdesi de dahil olmak üzere genişlemenin kullanımının artmasıdır. Çalışma şartları.

Yüksek basınç hidrolik valf gövdesi arasındaki çalışma sıcaklığı -29 ~ 425 ℃ arasında uygulanabilir. ASTM A105'in yerini almak için yaygın olarak kullanılan -40 ~ 400 temperature arasındaki sıcaklık için 16Mn, 30Mn. Doymuş buhar ve aşırı ısıtılmış buhar için uygulanabilir ortam. Yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklıkta yağ, sıvılaştırılmış gaz, basınçlı hava, su, doğal gaz vb.