El Hidrolik Pompa Çalışma Prensibi

El Hidrolik Pompa çalışma prensibi:

Çalışma prensibi: Kam, motor tarafından döndürülür. Kam sevk pistonu yukarı doğru hareket ettiğinde, pistonun ve silindirin sızdırmazlık hacmi azaltılır ve yağ sızdırmaz bir hacimden çekilir ve çek valften istenen alana boşaltılır. Kam, eğrinin indirgenmiş kısmına döndüğünde, burulma yayı, pistonu belirli bir vakum derecesi oluşturmak üzere aşağı doğru itmektedir ve tanktaki yağ, atmosferik basınçta sızdırmaz bir hacme girmektedir. Kam pistonu yukarı ve aşağı tutar ve sızdırmaz hacmi periyodik olarak azaltılır ve arttırılır ve pompa yağ emmeye ve boşaltmaya devam eder.

Arıza nedenini bulmak ve sistemi geliştirmek için aşağıdaki üç noktadan onarımda El Hidrolik Pompa:

A, sızıntı durumunun bom silindirine bakın:

En basit yol, önemli bir serbest düşüş olup olmadığını görmek için bomu kaldırmaktır. Düşme önemli ise, silindiri açmak için açın, contanın yıpranmış olduğu tespit edilmelidir.

B, operasyon valfini inceleyin:

Aşınmanın yıpranmadığı aşınma olup olmadığını anlamak için emniyet valfini temizleyin. Emniyet valfi cihazında herhangi bir değişiklik yoksa ve ardından çalışma valfı makarası aşınma durumunu kontrol edin, boşluk sınırı genellikle 0,06 mm, aşınma ciddi olmalı.

C, hidrolik pompanın basıncını ölçün:

Basınç düşükse, ayarlayın, basınç hala yükselmez, sonra hidrolik pompayı şiddetli aşınma ve yıpranma arındırın.

Yukarıdaki analizden sonra, El Hidrolik Pompanın geniş bir ekipman yelpazesi olduğunu açıkça anlayabiliyoruz, Çin'in teknolojisi ve bu tür malların hızlı gelişiminin ekonomik seviyesi daha güçlü olacak, o zaman bunun işi budur. Çok olumlu ses, ama bu cihazın avantajlarını ve özelliklerini daha da genişletmek için, çok fazla işlem yapmamız gerekiyor. Uzak yolun ilerisinde, daha zor olmalı ve savaşmalı.