El Hidrolik Pompa Hatası Revizyon Yöntemi

Manuel hidrolik Pompa bir tür hidrolik pompadır, bunun işlevi güç makinesine (motor ve içten yanmalı motor gibi) bağlıdır. Mekanik enerji, sıvı basınç enerjisine dönüştürülebilir. Kam, motor tarafından tahrik edilir. Kam, pistonu yukarı doğru hareket ettirdiğinde, pistonun ve silindir gövdesinin sızdırmazlık hacmi azaltılır, yağ, sızdırmaz hacimden çekilir ve valf, istenen yere boşaltılır. Kam, eğrinin azalan kısmına döndüğünde, yay, pistonu belirli bir vakum derecesini oluşturmak üzere aşağı doğru zorlar ve tanktaki yağ, atmosferik basıncın etkisi altında sızdırmazlık hacmine girer. Kam pistonu yukarı ve aşağı tutar, sızdırmazlık hacmi azalır ve periyodik olarak artar ve pompa yağı emer ve yağı boşaltmaya devam eder.

Özellikleri

1. Yüksek ve düşük basınç yağ hızının iki bölümü, basınç orta stopta tutulabilir, iç tasarım yüksek basınç emniyet korumalı hidrolik valfe sahiptir.

2. Manuel operasyon, uygulama için uygun. Basınç göstergeleri aynı anda monte edilebilir.

İlk olarak, arızanın nedenini bulmak ve sistemi geliştirmek için aşağıdaki üç noktanın bakımında:

1, hareketli kol yağ silindiri iç sızıntısını kontrol edin:

Bunu yapmanın en kolay yolu, özgürlükte gözle görülür bir düşüş olup olmadığını görmek için kolu kaldırmaktır. Nerede olduğu belliyse, silindir kontrolünü çıkarın ve aşınmış olduğu tespit edildiğinde conta halkası değiştirilmelidir.

2, kontrol vanasını kontrol edin:

İlk temizlik emniyet valfi, aşınma gibi valf göbeği aşınmasının değiştirilip değiştirilmediğini kontrol edin. Montajdan sonra emniyet valfi değiştirilmediyse, kontrol valfı makarası aşınma durumunu kontrol edin, açıklık sınırı genellikle 0,06 mm'dir, aşınma ciddiyetle değiştirilmelidir.

3. hidrolik pompa basınç ölçme:

Basınç düşük ise, o zaman ayar, basınç eklemek hala yok, o zaman hidrolik pompa ciddi aşınma.

Hareketli kol kayışının yükselmesi için ana nedenler şunlardır:

1, hidrolik pompa ciddi aşınma. Pompa sızıntısının düşük hızda çalışması ciddidir; Yüksek hızda çalışma, pompa basıncında hafif artış oldu, ancak pompa aşınması ve sızıntısı nedeniyle, hacim verimi önemli ölçüde azaldı, anma basıncına ulaşmak zordu. Uzun süreli hidrolik pompa çalışması ve artan aşınma, yağ sıcaklığı yükselmesi, hidrolik parçaların aşınması ve yaşlanma parçalarının sızdırmaz hale getirilmesi, hasar, sızdırmazlık kapasitesinin kaybı, hidrolik yağın bozulması ve nihayetinde arızaya neden olur.

2. Hidrolik bileşenlerin seçimi mantıksızdır. 70/40 standart dışı seri için dinamik ARM silindiri özellikleri, contalar standart parçalar değil, yüksek üretim maliyetleri ve sızdırmazlık parçalarının değiştirilmesinin rahatsızlığıdır. Hareketli kol yağı silindirinin silindir çapı küçüktür, bu da sistemi basıncı yüksek ayarlayacaktır.

3. Hidrolik sistemin tasarımı mantıksızdır. Şekil 1, tek Pompa serisi için kontrol vanasının ve tam hidrolik direksiyon dişlisinin, 16MPa basıncını tahliye vanasının ve hidrolik pompa nominal çalışma basıncının 16 MPa olduğunu göstermektedir. Hidrolik pompa genellikle tam yük veya uzun süre aşırı yük (yüksek basınç), ve hidrolik bir etkisi vardır, uzun vadeli yağ, hidrolik yağ kirliliği, hidrolik pompa aşınmasını patlatır, böylece hidrolik pompa kabuğu patladı (başarısızlıktan sonra bu tip).