Herhangi bir Hidrolik Sistem için, Hidrolik Valf Doğru Seçimi

Doğru hidrolik valf seçimi

Herhangi bir hidrolik sistem için, hidrolik vananın doğru seçimi, sistemin normal çalışmasını önemli bir koşul sağlarken, hidrolik sistem tasarımının makul, mükemmel performans, kolay kurulum, kolay bakım yapmasını sağlayacaktır. Makul bir hidrolik valf nasıl seçileceğini açıklamak için birkaç açıdan.

1. seçim genel prensibi

İlk olarak, hidrolik valf tipini belirlemek için sistemin fonksiyonel gereksinimlerine göre. Standart jenerik ürün serisini seçmeye çalışmalı. Gerçek yüklemeye bağlı olarak, tüp veya plaka bağlantısı gibi farklı bir bağlantı seçin. Daha sonra, hidrolik valf anma basıncını seçmek için maksimum çalışma basıncının sistem tasarımına göre, hidrolik valf akış özelliklerinin seçilmesi için hidrolik valf boyunca maksimum akışa göre. Tahliye vanası, hidrolik pompanın maksimum akış hızına göre seçilmesi gerekiyorsa, akış valfı, döngü tarafından kontrol edilen debiye göre seçilmelidir. Minimum sabit akış, hız aralığının gerektirdiği minimum sabit akıştan daha az olmalıdır.

2. Hidrolik valf montaj yönteminin seçimi

Hidrolik vananın yapısına hidrolik vananın montajı kesin bir etkiye sahiptir, bu nedenle uygun kurulumun seçilmesi için özel koşullara göre. Genel olarak, bir hidrolik valf montaj yöntemi seçerken, seçilen hidrolik valfın boyutuna, sistemin karmaşıklığına ve yerleşim özelliklerine bağlı olmalıdır. Yukarıda açıklanan kurulum yöntemlerinin birçoğu kendi özelliklerine sahiptir. Sistem için uygun dişli bağlantı, nispeten basit, daha az bileşen, kurulum yeri daha geniş durumlarda. Sistem için uygun plaka bağlantı tipi, daha karmaşık, daha fazla bileşen, kurulum yeri daha kompakt durumlar. Bağlantı plakası, yağ yolunu iletmek için delinebilir ve hidrolik valfler arasındaki bağlantıyı azaltmak ve sızıntı noktalarını azaltmak için bağlantı plakasına çok sayıda hidrolik bileşen takarak kurulum ve bakımı daha kolay hale getirir. Flanş bağlantı tipi genellikle geniş çaplı vanalar için kullanılır.

3. Hidrolik Vana Anma Basınç Seçimi

Hidrolik valfın anma basıncı, hidrolik valfın temel performans parametreleridir, boyutun hidrolik valf basınç kapasitesini işaret eder, nominal basıncın nominal çalışma durumunda hidrolik valfe işaret eder. Hidrolik valf anma basınç seçimi, hidrolik vananın ilgili basınç seviyesini seçmek için hidrolik sistem tasarımı çalışma basıncına dayanmalıdır. Genel olarak, hidrolik valf üzerinde belirtilen nominal basınç değeri, sistemin çalışma basıncından daha büyük olmalıdır.

4. Hidrolik Valf Akışının Seçimi

Hidrolik valfın nominal debisi, nominal işletim koşullarından geçen hidrolik valfın nominal akış hızıdır. Hidrolik valfın gerçek çalışma akışı, sistemdeki yağın bağlantı yolu ile ilgilidir: seri devresinin akış hızı eşittir ve paralel devrenin akışı, yağ akışının toplamına eşittir. Hidrolik valfın akış hızını seçerken, valfın nominal akışının sistemin çalışma akışına yakın olması en belirgin olanıdır. Selektör valfinin nominal debisi çalışma akışından daha küçükse, hidrolik çekmeye ve hidrodinamik kuvvete neden olması muhtemeldir ve vananın çalışma kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Ek olarak, her bir hidrolik sistemden geçen her bir devrenin akış hızının aynı olmaması muhtemel olduğundan, hidrolik pompanın nominal çıkış debisine dayalı olarak vananın akış hızının seçilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, seçiminde, döngünün maksimum akışı geçebileceği hidrolik valfı dikkate almalısınız.

Örneğin, bir devrede diferansiyel bir hidrolik silindir kullanılıyorsa, çubuksuz oyuğun akış hızı çubuk odasınınkinden daha büyüktür ve hatta hidrolik pompa çıkışının maksimum akış hızını bile aşabilir. Valf, bir noktaya ulaşmak için düşünülmeli, böylece makul bir eşleşme. Ve nispeten büyük devrenin içinden geçen bir miktar akış durumunda, valfın seçimine eşdeğer bir akış olması durumunda, komutasyon işleminin daha büyük bir hidrolik şoku olabilir. İş performansını iyileştirmek için, valfin büyük bir boyut özelliğini kullanabilirsiniz.

5. Hidrolik Valf Kontrol Modunun Seçimi

Genel olarak sistemin operasyonel ihtiyaçlarına ve seçecek elektrik sistemi konfigürasyon yeteneklerine bağlı olarak hidrolik valfı kontrol etmenin birçok yolu vardır. Düşük veya küçük seviyeli otomasyona sahip hidrolik sistemler için manuel kontrol mevcuttur.

6. Ekonomik seçim

Hidrolik valfi seçin, ev sahibi ekonomik göstergelerin iyileştirilmesi için maliyetin ve düşük maliyetin kullanılmasının mümkün olduğu kadar, işin gereklerini yerine getirmelidir. Örneğin, hız stabilitesinin kritik olmadığı sistemlerde, hız kontrol vanası yerine gaz kelebeği valfi seçilmelidir. Buna ek olarak, hidrolik valf seçimi, işin ve çalışma ömrünün güvenilirliğini göz önünde bulundurmak, yani, kapsamlı maliyeti göz önünde bulundurmak için, daha ucuz bir fiyat seçmez. Ama aynı zamanda üretimin etkilenmemesi için kolaylık ve hızın bakımını da göz önünde bulundurmak.